2015 Downwinder Results

Event Name Name(s) Boat# Craft Age Group Gender Time Rank Div Rank
Double Downwind Race Elite Men Kelly Margetts 315 SUP 14′ 40-49 male 01:19:27.73 1 1
Double Downwind Race Elite Men Travis Grant 269 SUP 14′ 18-39 male 01:19:29.79 2 1
Double Downwind Race Elite Men Titouan Puyo 265 SUP 14′ 18-39 male 01:19:31.98 3 2
Double Downwind Race Elite Men Beau O’brian 180 SUP 14′ 18-39 male 01:19:33.04 4 3
Double Downwind Race Elite Men Connor Baxter 42 SUP 14′ 18-39 male 01:19:36.22 5 4
Double Downwind Race Elite Men Kenny Kaneko 151 SUP 14′ 18-39 male 01:19:37.10 6 5
Double Downwind Race Elite Men Niuhiti Buillard 59 SUP 14′ 18-39 male 01:19:39.93 7 6
Double Downwind Race Elite Men Danny Ching 259 SUP 14′ 18-39 male 01:19:42.74 8 7
Double Downwind Race Elite Men Giorgio Gomez 106 SUP 14′ 18-39 male 01:19:49.90 9 8
Double Downwind Race Elite Men Slater Trout 36 SUP 14′ 18-39 male 01:19:54.17 10 9
Double Downwind Race Elite Men Noa Hopper 57 SUP 14′ 17U male 01:19:55.52 11 1
Double Downwind Race Elite Men Martin Letourneur 234 SUP 14′ 18-39 male 01:19:56.01 12 10
Double Downwind Race Elite Men Georges Cronsteadt 261 SUP 14′ 18-39 male 01:20:58.58 13 11
Double Downwind Race Elite Men Paul Jackson 18 SUP 14′ 18-39 male 01:21:11.03 14 12
Double Downwind Race Elite Men Vinnicius Martins 145 SUP 14′ 18-39 male 01:21:18.75 15 13
Double Downwind Race Elite Men Belar Diaz 263 SUP 14′ 18-39 male 01:21:27.08 16 14
Double Downwind Race Elite Men Kody Kerbox 178 SUP 14′ 18-39 male 01:22:10.73 17 15
Double Downwind Race Elite Men James Casey 107 SUP 14′ 18-39 male 01:22:15.85 18 16
Double Downwind Race Elite Men Chance Fielder 163 SUP 14′ 40-49 male 01:22:26.37 19 2
Double Downwind Race Elite Men Garrett Fletcher 9 SUP 14′ 18-39 male 01:22:33.05 20 17
Double Downwind Race Elite Men Mo Freitas 58 SUP 14′ 18-39 male 01:22:41.72 21 18
Double Downwind Race Elite Men Hapowa Mai 215 SUP 14′ 18-39 male 01:22:48.58 22 19
Double Downwind Race Elite Men Jake Jensen 235 SUP 14′ 18-39 male 01:23:06.68 23 20
Double Downwind Race Elite Men Thomas Maximus 152 SUP 14′ 40-49 male 01:23:10.45 24 3
Double Downwind Race Elite Men Kai Lenny 83 SUP 14′ 18-39 male 01:23:18.46 25 21
Double Downwind Race Elite Men Jeramie Vaine 206 SUP 14′ 18-39 male 01:23:22.52 26 22
Double Downwind Race Elite Men Bernd Roediger 227 SUP 14′ 18-39 male 01:23:24.89 27 23
Double Downwind Race Elite Men Derek Fromm 138 SUP 14′ 18-39 male 01:23:25.21 28 24
Double Downwind Race Elite Men Anthony Vela 250 SUP 14′ 40-49 male 01:23:27.19 29 4
Double Downwind Race Elite Men Josh Riccio 231 SUP 14′ 18-39 male 01:23:29.74 30 25
Double Downwind Race Elite Men Oliver Shilston 126 SUP 14′ 18-39 male 01:23:39.80 31 26
Double Downwind Race Elite Men Connor Bonham 127 SUP 14′ 18-39 male 01:23:41.99 32 27
Double Downwind Race Elite Men Brian Meyer 14 SUP 14′ 18-39 male 01:23:45.35 33 28
Double Downwind Race Elite Men Noa Ginella 156 SUP 14′ 18-39 male 01:24:52.69 34 29
Double Downwind Race Elite Men Stuart Robinson 340 SUP 14′ 18-39 male 01:24:58.95 35 30
Double Downwind Race Elite Men Christopher Norman 35 SUP 14′ 18-39 male 01:25:21.99 36 31
Double Downwind Race Elite Men Kelvin Humenny 39 SUP 14′ 40-49 male 01:25:32.07 37 5
Double Downwind Race Elite Men Matthew Abbott 155 SUP 14′ 18-39 male 01:25:33.13 38 32
Double Downwind Race Elite Men Kaihe Chong 258 SUP 14′ 18-39 male 01:25:41.70 39 33
Double Downwind Race Elite Men Riggs Napoleon 286 SUP 14′ 17U male 01:26:36.48 40 2
Double Downwind Race Elite Men Chuck Patterson 68 SUP 14′ 40-49 male 01:27:25.75 41 6
Double Downwind Race Elite Men Tucker Ingalls 6 SUP 14′ 18-39 male 01:27:35.37 42 34
Double Downwind Race Elite Men Jedd Hasay 52 SUP 14′ 18-39 male 01:27:38.90 43 35
Double Downwind Race Elite Men Ridge Lenny 186 SUP 14′ 18-39 male 01:27:58.82 44 36
Double Downwind Race Elite Men Scott Vande Vusse 191 SUP 14′ 18-39 male 01:28:20.73 45 37
Double Downwind Race Elite Men Thomas King 90 SUP 14′ 18-39 male 01:29:17.38 46 38
Double Downwind Race Elite Men Adam Cole 202 SUP 14′ 18-39 male 01:29:22.11 47 39
Double Downwind Race Elite Men Jan Boersma 343 SUP 14′ 40-49 male 01:29:32.53 48 7
Double Downwind Race Elite Men Corey Curtis 110 SUP 14′ 18-39 male 01:31:41.55 49 40
Double Downwind Race Elite Men Jacy Shimahara 169 SUP 14′ 18-39 male 01:34:38.57 50 41
Double Downwind Race Elite Men Gregg Leion 55 SUP 14′ 50+ male 01:35:25.92 51 1
Double Downwind Race Elite Men Tre Hendricks 43 SUP 14′ 40-49 male 01:35:27.92 52 8
Double Downwind Race Elite Men Livio Menelau 268 SUP 14′ 18-39 male 01:38:16.56 53 42
Double Downwind Race Elite Men Simon Noling 37 SUP 14′ 18-39 male 01:43:53.53 54 43
Double Downwind Race Elite Men Isaac Levinson 150 SUP 14′ 18-39 male 01:45:20.38 55 44
Double Downwind Race Elite Men Chip Jameson 118 SUP 14′ 18-39 male 01:49:34.55 56 45
Double Downwind Race Elite Men Alex Levorin 48 SUP 14′ 40-49 male
Double Downwind Race Elite Men Andres Pombo 175 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Men Corey Taylor 45 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Men Dave Boehne 252 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Men Dean Burke 66 SUP 14′ 40-49 male
Double Downwind Race Elite Men James Donovan 41 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Men Jason Bennett 16 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Women Annabel Anderson 226 SUP 12’6″ 18-39 female 01:32:56.50 1 1
Double Downwind Race Elite Women Fiona Wylde 208 SUP 12’6″ 18-39 female 01:33:39.09 2 2
Double Downwind Race Elite Women Terrene Black 168 SUP 12’6″ 18-39 female 01:33:39.39 3 3
Double Downwind Race Elite Women Angela Jackson 17 SUP 12’6″ 18-39 female 01:34:28.86 4 4
Double Downwind Race Elite Women Shae Foudy 75 SUP 12’6″ 17U female 01:34:30.22 5 1
Double Downwind Race Elite Women Shannon Bell 298 SUP 12’6″ 18-39 female 01:34:38.17 6 5
Double Downwind Race Elite Women Kimberly Barnes 174 SUP 12’6″ 18-39 female 01:35:22.53 7 6
Double Downwind Race Elite Women April Zilg 47 SUP 12’6″ 18-39 female 01:35:24.66 8 7
Double Downwind Race Elite Women Alyson Fromm 132 SUP 12’6″ 18-39 female 01:35:29.41 9 8
Double Downwind Race Elite Women Marie Buchanan 89 SUP 12’6″ 40-49 female 01:35:33.26 10 1
Double Downwind Race Elite Women Lexi Alston 146 SUP 12’6″ 17U female 01:36:52.99 11 2
Double Downwind Race Elite Women Sarah Sandstrom 232 SUP 12’6″ 18-39 female 01:39:20.59 12 9
Double Downwind Race Elite Women Jennifer Lee 111 SUP 12’6″ 18-39 female 01:40:31.66 13 10
Double Downwind Race Elite Women Tarryn King 295 SUP 12’6″ 18-39 female 01:43:44.11 14 11
Double Downwind Race Elite Women Hannah Hill 177 SUP 12’6″ 17U female 01:45:50.35 15 3
Double Downwind Race Elite Women Andrea Moller 262 SUP 12’6″ 18-39 female 01:50:33.20 16 12
Double Downwind Race Elite Women Evan Trosin 225 SUP 12’6″ 40-49 female
Double Downwind Race Elite Women Jonni Pekus 40 SUP 12’6″ 18-39 female
Double Downwind Race Elite Women Manca Notar 22 SUP 12’6″ 18-39 female
Double Downwind Race Elite Women Morgan Hoesterey 260 SUP 12’6″ 18-39 female
Downwind Race Groms (12-14) Delila Quinn 236 SUP 12’6″ 12-14 female 01:39:18.33 5 1
Downwind Race Groms (12-14) Annie Reickert 108 SUP 12’6″ 12-14 female 01:45:23.19 7 2
Downwind Race Groms (12-14) Jane Staples 80 SUP 12’6″ 12-14 female 01:45:54.95 9 3
Downwind Race Groms (12-14) Sage Quinn 237 SUP 12’6″ 12-14 female 01:49:42.27 11 4
Downwind Race Groms (12-14) Erika Anderson 167 SUP 12’6″ 12-14 female 01:49:50.82 12 5
Downwind Race Groms (12-14) Zoe Carter 239 SUP 12’6″ 12-14 female 01:51:43.02 14 6
Downwind Race Groms (12-14) Emma Wong 87 SUP 12’6″ 12-14 female 02:12:32.00 19 7
Downwind Race Groms (12-14) Sage Heyer 100 SUP 12’6″ 12-14 female 02:16:28.58 22 8
Downwind Race Groms (12-14) Katie Lohr 195 SUP 12’6″ 12-14 female 02:17:55.01 23 9
Downwind Race Groms (12-14) Keala Bouwens 311 SUP 12’6″ 12-14 female 02:27:53.77 24 10
Downwind Race Groms (12-14) Trent Carter 214 SUP 12’6″ 12-14 male 01:28:26.91 1 1
Downwind Race Groms (12-14) Tyler Bashor 101 SUP 12’6″ 12-14 male 01:29:34.97 2 2
Downwind Race Groms (12-14) Jeffrey Spencer 98 SUP 12’6″ 12-14 male 01:31:42.36 3 3
Downwind Race Groms (12-14) Kaden Sponhauer 199 SUP 12’6″ 12-14 male 01:35:16.17 4 4
Downwind Race Groms (12-14) Gavin Mencinsky 129 SUP 12’6″ 12-14 male 01:39:27.74 6 5
Downwind Race Groms (12-14) Rhys Staples 79 SUP 12’6″ 12-14 male 01:45:24.89 8 6
Downwind Race Groms (12-14) Charlie Cindric 123 SUP 12’6″ 12-14 male 01:47:11.86 10 7
Downwind Race Groms (12-14) William Dewolfe 317 SUP 12’6″ 12-14 male 01:51:22.12 13 8
Downwind Race Groms (12-14) Finn Spencer 99 SUP 12’6″ 12-14 male 01:59:55.04 15 9
Downwind Race Groms (12-14) Estani Bori 297 SUP 12’6″ 12-14 male 02:03:26.83 16 10
Downwind Race Groms (12-14) Walker Hendricks 149 SUP 12’6″ 12-14 male 02:04:54.49 17 11
Downwind Race Groms (12-14) Fitz James 301 SUP 12’6″ 12-14 male 02:12:29.31 18 12
Downwind Race Groms (12-14) Graison Poledna 38 SUP 12’6″ 12-14 male 02:12:32.68 20 13
Downwind Race Groms (12-14) Zenin Quinn 241 SUP 12’6″ 12-14 male 02:12:56.08 21 14
Downwind Race Groms (12-14) Matix Springer 148 SUP 12’6″ 12-14 male
Downwind Race Open Kim Rueter 164 SUP 14′ 40-49 female 01:38:08.65 44 1
Downwind Race Open Giselle Delgado 247 SUP 12’6″ 40-49 female 01:42:32.04 57 1
Downwind Race Open Avery Bridge 270 SUP 12’6″ 18-39 female 01:43:52.04 60 1
Downwind Race Open Kenzie Carlstrom 171 SUP 12’6″ 18-39 female 01:45:23.14 64 2
Downwind Race Open Shanna Upton 350 SUP 12’6″ 18-39 female 01:45:38.63 65 3
Downwind Race Open Misako Yamamoto 217 SUP 12’6″ 40-49 female 01:45:42.88 66 2
Downwind Race Open Amy Staples 82 SUP 12’6″ 40-49 female 01:46:54.73 71 3
Downwind Race Open Nichole Klink 213 SUP 12’6″ 18-39 female 01:47:17.04 74 4
Downwind Race Open Mary Howatson 203 SUP 14′ 50+ female 01:48:38.06 75 1
Downwind Race Open Hailey Driver 50 SUP 12’6″ 18-39 female 01:50:35.41 78 5
Downwind Race Open Natalia Fon 257 SUP 12’6″ 50+ female 01:50:44.80 79 1
Downwind Race Open Sofia Dewolfe 324 SUP 12’6″ 18-39 female 01:51:30.66 81 6
Downwind Race Open Mariya Gold 337 SUP 12’6″ 18-39 female 01:53:27.79 84 7
Downwind Race Open Alyssa Joy 342 SUP 12’6″ 40-49 female 01:53:37.02 86 4
Downwind Race Open Eva Dewolfe 141 SUP 12’6″ 50+ female 01:56:14.92 90 2
Downwind Race Open Rose Appel 314 SUP 12’6″ 18-39 female 01:56:40.40 91 8
Downwind Race Open Genna Flinkman 74 SUP 12’6″ 18-39 female 02:01:16.63 97 9
Downwind Race Open Sarah Callaham 267 SUP 12’6″ 18-39 female 02:04:14.73 100 10
Downwind Race Open Christy Runde 222 SUP 12’6″ 40-49 female 02:05:11.45 101 5
Downwind Race Open Michele Black 233 SUP 12’6″ 40-49 female 02:12:31.42 103 6
Downwind Race Open Evelyn Parker 112 SUP 12’6″ 40-49 female 02:12:37.89 105 7
Downwind Race Open Megan Grimes 33 SUP 14′ 18-39 female 02:15:08.19 107 1
Downwind Race Open Erin Gates 92 SUP 12’6″ 18-39 female 02:16:05.28 108 11
Downwind Race Open Jodie Gates 333 SUP 12’6″ 18-39 female 02:16:05.39 109 12
Downwind Race Open Lauren Bryan 334 SUP 12’6″ 18-39 female 02:16:05.39 109 13
Downwind Race Open Ashlee Redfern 78 SUP 12’6″ 18-39 female
Downwind Race Open Ashley Orr 13 SUP Surfboard 40-49 female
Downwind Race Open Carmen Merkel 34 SUP 12’6″ 18-39 female
Downwind Race Open Jessica Cichra 220 SUP 12’6″ 18-39 female
Downwind Race Open Judy Shasek 7 SUP 12’6″ 50+ female
Downwind Race Open Kathy Brewer 104 SUP 12’6″ 50+ female
Downwind Race Open Leanne Mebus 84 SUP 12’6″ 50+ female
Downwind Race Open Susan Inkpen 316 SUP 12’6″ 18-39 female
Downwind Race Open Tanya Pluth 93 SUP 12’6″ 40-49 female
Downwind Race Open Victoria Hopkins 190 SUP 12’6″ 40-49 female
Downwind Race Open Jon Davies 20 SUP 14′ 40-49 male 01:26:26.34 1 1
Downwind Race Open Bojan Bernard 256 SUP 14′ 50+ male 01:26:32.58 2 1
Downwind Race Open Rand Carter 238 SUP 14′ 50+ male 01:26:57.63 3 2
Downwind Race Open Kristian Mulholland 253 SUP 14′ 40-49 male 01:27:00.60 4 2
Downwind Race Open Jim Terrell 347 SUP 14′ 50+ male 01:27:17.51 5 3
Downwind Race Open Brett Saguid 330 SUP 14′ 18-39 male 01:27:52.85 6 1
Downwind Race Open Layne Stambaugh 200 SUP 14′ 18-39 male 01:28:08.61 7 2
Downwind Race Open Terry Kent 228 SUP 14′ 50+ male 01:28:55.63 8 4
Downwind Race Open Macrae Wylde 97 SUP 14′ 50+ male 01:29:06.69 9 5
Downwind Race Open Jack Wygal 122 SUP 14′ 40-49 male 01:29:25.86 10 3
Downwind Race Open David Meyler 299 SUP 14′ 40-49 male 01:29:40.00 11 4
Downwind Race Open Bob Rueter 165 SUP 14′ 50+ male 01:30:15.86 12 6
Downwind Race Open James Thesiger 338 SUP 14′ 18-39 male 01:30:38.17 13 3
Downwind Race Open Rob Dies 119 SUP 14′ 18-39 male 01:31:47.31 14 4
Downwind Race Open Jeff Fink 128 SUP 14′ 40-49 male 01:31:52.29 15 5
Downwind Race Open John Walsh 271 SUP 12’6″ 40-49 male 01:31:54.91 16 1
Downwind Race Open Justin Van Dyck 201 SUP 12’6″ 40-49 male 01:31:57.16 17 2
Downwind Race Open Alain Teurquetil 264 SUP 14′ 50+ male 01:32:08.31 18 7
Downwind Race Open Phil Coffman 135 SUP 14′ 40-49 male 01:32:28.33 19 6
Downwind Race Open Art Aquino 345 SUP 14′ 40-49 male 01:32:57.21 20 7
Downwind Race Open Jason Wegrzyniak 109 SUP 14′ 18-39 male 01:33:46.91 21 5
Downwind Race Open Pablo Bori 216 SUP 14′ 18-39 male 01:33:59.10 22 6
Downwind Race Open Marco Scheuer 173 SUP 14′ 18-39 male 01:34:36.72 23 7
Downwind Race Open Luke Hansen 162 SUP 14′ 18-39 male 01:34:37.11 24 8
Downwind Race Open Eric Nordstrom 21 SUP 14′ 40-49 male 01:34:45.99 25 8
Downwind Race Open Rod Parmenter 348 SUP 14′ 50+ male 01:34:49.36 26 8
Downwind Race Open Art Wible 230 SUP 14′ 50+ male 01:34:56.95 27 9
Downwind Race Open Brook Staples 81 SUP 14′ 40-49 male 01:35:02.48 28 9
Downwind Race Open Nick Johansen 341 SUP 14′ 18-39 male 01:35:14.79 29 9
Downwind Race Open Micheal Schwab 335 SUP 14′ 40-49 male 01:35:15.86 30 10
Downwind Race Open Miguel Martinez 240 SUP 14′ 40-49 male 01:35:25.35 31 11
Downwind Race Open Spencer Lazzar 211 SUP 14′ 18-39 male 01:35:34.36 32 10
Downwind Race Open Todd Clay 248 SUP 14′ 50+ male 01:35:51.96 33 10
Downwind Race Open Tim Quarles 312 SUP 14′ 50+ male 01:35:55.57 34 11
Downwind Race Open John Troppmann 5 SUP 14′ 50+ male 01:36:08.41 35 12
Downwind Race Open Bill Fowler 161 SUP 14′ 18-39 male 01:36:08.77 36 11
Downwind Race Open Rick Weaver 24 SUP 14′ 50+ male 01:36:21.26 37 13
Downwind Race Open Luke Burritt 53 SUP 14′ 18-39 male 01:36:22.74 38 12
Downwind Race Open Eric Brush 351 SUP 14′ 18-39 male 01:36:35.60 39 13
Downwind Race Open Jim Dewolfe 325 SUP 12’6″ 50+ male 01:36:42.59 40 1
Downwind Race Open Geoff Waterhouse 246 SUP 14′ 50+ male 01:37:16.84 41 14
Downwind Race Open Burch Ault 158 SUP 14′ 18-39 male 01:37:49.93 42 14
Downwind Race Open Kelly Bockius 61 SUP 14′ 50+ male 01:38:01.59 43 15
Downwind Race Open Forrest Wells 73 SUP 14′ 18-39 male 01:38:23.86 45 15
Downwind Race Open Brad Wilkins 32 SUP 14′ 40-49 male 01:38:33.36 46 12
Downwind Race Open Jim Stevens 117 SUP 14′ 40-49 male 01:38:41.55 47 13
Downwind Race Open Derek Turner 183 SUP 14′ 50+ male 01:38:51.02 48 16
Downwind Race Open Bruce Barry 124 SUP 12’6″ 50+ male 01:38:58.60 49 2
Downwind Race Open Sonny Schierl 159 SUP 14′ 40-49 male 01:39:05.88 50 14
Downwind Race Open Troy Nebeker 54 SUP 14′ 40-49 male 01:39:49.53 51 15
Downwind Race Open Harry Saini 63 SUP 14′ 40-49 male 01:40:38.34 52 16
Downwind Race Open Randall Barna 71 SUP 14′ 50+ male 01:40:48.85 53 17
Downwind Race Open Rupert Wong 86 SUP 12’6″ 50+ male 01:40:51.59 54 3
Downwind Race Open Darrell Kirk 194 SUP 14′ 50+ male 01:42:14.69 55 18
Downwind Race Open Tom Burke 243 SUP 14′ 50+ male 01:42:16.74 56 19
Downwind Race Open David Wiviott 46 SUP 14′ 18-39 male 01:43:20.89 58 16
Downwind Race Open Oscar Maciel 131 SUP 14′ 40-49 male 01:43:47.93 59 17
Downwind Race Open Erbatt Diaz 331 SUP 14′ 18-39 male 01:44:34.52 61 17
Downwind Race Open Greg Mcmillan 176 SUP 14′ 50+ male 01:44:44.89 62 20
Downwind Race Open Jimmy Fitt 336 SUP 14′ 18-39 male 01:45:09.94 63 18
Downwind Race Open Mike Dawley 322 SUP 14′ 40-49 male 01:45:43.75 67 18
Downwind Race Open Joshua Schiffer 344 SUP 14′ 40-49 male 01:46:02.02 68 19
Downwind Race Open John Climaldi 328 SUP 14′ 50+ male 01:46:04.08 69 21
Downwind Race Open Stephen Pugh 29 SUP 12’6″ 50+ male 01:46:11.58 70 4
Downwind Race Open Brett Simpson 26 SUP 14′ 18-39 male 01:47:04.53 72 19
Downwind Race Open Aubrey Curtis 51 SUP 14′ 18-39 male 01:47:04.58 73 20
Downwind Race Open Tyler Mebus 85 SUP 14′ 50+ male 01:50:08.23 76 22
Downwind Race Open Tom Vance 277 SUP 14′ 50+ male 01:50:27.73 77 23
Downwind Race Open Sean Couvreux 196 SUP 14′ 18-39 male 01:51:04.91 80 21
Downwind Race Open Adbel Colon 332 SUP 14′ 18-39 male 01:51:56.62 82 22
Downwind Race Open Pat Ogawa 143 SUP 14′ 50+ male 01:52:39.36 83 24
Downwind Race Open Ross Creasy 56 SUP 14′ 50+ male 01:53:30.54 85 25
Downwind Race Open Adam Klink 245 SUP 14′ 18-39 male 01:54:15.00 87 23
Downwind Race Open Scott Thomas 11 SUP 14′ 40-49 male 01:54:33.55 88 20
Downwind Race Open Andrew Kirschbaum 154 SUP 12’6″ 50+ male 01:54:57.18 89 5
Downwind Race Open Joel – Jhacoli Yang 25 SUP 14′ 18-39 male 01:56:48.02 92 24
Downwind Race Open Wayne Robson 329 SUP 14′ 50+ male 01:57:29.96 93 26
Downwind Race Open David Holt 27 SUP 14′ 18-39 male 01:58:18.30 94 25
Downwind Race Open Joe Nicolich 134 SUP 14′ 40-49 male 01:58:57.05 95 21
Downwind Race Open Carl Brunst 193 SUP 14′ 40-49 male 02:01:11.82 96 22
Downwind Race Open Alex Pricope 12 SUP Surfboard 40-49 male 02:03:06.41 98 1
Downwind Race Open Benjamin Russell 182 SUP 12’6″ 40-49 male 02:03:36.91 99 3
Downwind Race Open Mike Billets 349 SUP 14′ 50+ male 02:05:36.52 102 27
Downwind Race Open Zeta Thomas Marichalar 23 SUP 14′ 50+ male 02:12:33.60 104 28
Downwind Race Open Dean Brewer 103 SUP 14′ 40-49 male 02:14:38.70 106 23
Downwind Race Open Tim Duenas 273 SUP 14′ 18-39 male 02:24:03.89 111 26
Downwind Race Open Bernard Boglioli 28 SUP 14′ 50+ male
Downwind Race Open Corey Lotnick 313 SUP 14′ 40-49 male
Downwind Race Open Dan Chamberlain 172 SUP 14′ 18-39 male
Downwind Race Open Dave Albrecht 10 SUP 12’6″ 50+ male
Downwind Race Open David Pedersen 212 SUP 14′ 40-49 male
Downwind Race Open Doug Hopkins 187 SUP 14′ 50+ male
Downwind Race Open Edward Shasek 8 SUP 14′ 50+ male
Downwind Race Open Eric Diggins 115 SUP 12’6″ 40-49 male
Downwind Race Open Gavin Kerr Hunter 157 SUP 14′ 50+ male
Downwind Race Open Joe Quinn 242 SUP 14′ 50+ male
Downwind Race Open Kip Roseman 64 SUP 14′ 40-49 male
Downwind Race Open Larry Phillips 60 SUP 14′ 40-49 male
Downwind Race Open Mike Edwards 290 SUP 14′ 40-49 male
Downwind Race Open Patrick Aio 30 SUP 14′ 40-49 male
Downwind Race Open Robert Lodzinski 166 SUP 14′ 40-49 male
Downwind Race Open Russel Peart 15 SUP 14′ 40-49 male
Downwind Race Open Seth Springer 147 SUP 14′ 18-39 male
Downwind Race Open Steven Baldwin 133 SUP 14′ 50+ male
Downwind Race Open Tj Gulizia 170 SUP 14′ 18-39 male
Downwind Race Open Junior Boys (14′ SUP) Ryan Funk 204 SUP 14′ 15-17 male 01:26:54.81 1 1
Downwind Race Open Junior Boys (14′ SUP) Patrick Cleveland 65 SUP 14′ 15-17 male 01:29:28.93 2 2
Downwind Race Open Junior Boys (14′ SUP) Evan Gerbrecht 95 SUP 14′ 15-17 male 01:30:37.61 3 3
Downwind Race Open Junior Boys (14′ SUP) Pelle Bergstrom 184 SUP 14′ 15-17 male 01:34:53.05 4 4
Downwind Race Open Junior Boys (14′ SUP) Liam Cursley 72 SUP 14′ 15-17 male 01:36:23.32 5 5
Downwind Race Open Junior Boys (14′ SUP) Elkin Parker 255 SUP 14′ 15-17 male 01:39:02.61 6 6
Downwind Race Open Junior Boys (14′ SUP) Christian Dewolfe 326 SUP 14′ 15-17 male 01:46:32.89 7 7
Downwind Race Open Junior Boys (14′ SUP) Vetea Boersma 346 SUP 14′ 15-17 male 01:49:21.11 8 8
Downwind Race Open Junior Boys (14′ SUP) Maxwell Brewer 105 SUP 14′ 15-17 male 02:33:12.03 9 9
Downwind Race Open Junior Boys (14′ SUP) Trevor Bashor 144 SUP 14′ 15-17 male
Downwind Race Open Junior Girls (12’6
SUP)
Mia Wheatley-maltais 31 SUP 12’6″ 15-17 female 01:56:07.90 1 1
Downwind Race Open Junior Girls (12’6
SUP)
Daisy Dolan 160 SUP 12’6″ 15-17 female 02:12:30.93 2 2
Downwind Race Open Junior Girls (12’6
SUP)
Rachel Luther 116 SUP 12’6″ 15-17 female 02:18:10.67 3 3
Downwind Race Surf Ski,Prone,OC1,
Unlimited SUP
Ariel Farrar-Wellman 3 SUP 14′ Open female
Downwind Race Surf Ski,Prone,OC1,
Unlimited SUP
Irish Munce 279 OC-1 Open male 01:24:01.30 1 1
Downwind Race Surf Ski,Prone,OC1,
Unlimited SUP
Scott Trudon 266 SUP Unlimited Open male 01:34:43.85 2 1
Downwind Race Surf Ski,Prone,OC1,
Unlimited SUP
Bill Babcock 125 SUP Unlimited Open male 01:48:49.04 3 2
Downwind Race Surf Ski,Prone,OC1,
Unlimited SUP
Lucas Dewolfe 327 Prone (All) Open male 02:12:29.47 4 1
Downwind Race Surf Ski,Prone,OC1,
Unlimited SUP
Leif Bergstrom 339 Prone (All) Open male 02:12:30.33 5 2
Downwind Race Surf Ski,Prone,OC1,
Unlimited SUP
Lars Bergstrom 185 Prone (All) Open male 02:15:33.66 6 3
Downwind Race Surf Ski,Prone,OC1,
Unlimited SUP
Darian Hildreth 179 SUP Unlimited Open male
Downwind Race Surf Ski,Prone,OC1,
Unlimited SUP
Jack Bark 139 Prone (All) Open male
Downwind Race Surf Ski,Prone,OC1,
Unlimited SUP
Peter Petrovics 4 SUP 14′ Open male
Downwind Race Surf Ski,Prone,OC1,
Unlimited SUP
Phillip Voci 49 OC-1 Open male
Downwind Race Surf Ski,Prone,OC1,
Unlimited SUP
Rob Casey 70 SUP Unlimited Open male
Downwind Race Surf Ski,Prone,OC1,
Unlimited SUP
Sean Ginella 69 Prone (All) Open male
Downwind Race Surf Ski,Prone,OC1,
Unlimited SUP
Tim Hornsby 2 SUP 12’6″ Open male
Relay Race Chance Fielder, Shae Foudy, Thomas Maximus 152 Team of 3 Open mixed
Relay Race Scott Trudon, Andrea Moller, Kenny Kaneko 266 Team of 3 Open mixed

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *