2015 Course Race Results

Event Name Name(s) Boat# Craft Age Group Gender Time Rank Div Rank
Course Race Elite Men Danny Ching 259 SUP 14′ 18-39 male 00:56:57.94 1 1
Course Race Elite Men Travis Grant 269 SUP 14′ 18-39 male 00:56:59.31 2 2
Course Race Elite Men Titouan Puyo 265 SUP 14′ 18-39 male 00:57:03.71 3 3
Course Race Elite Men Connor Baxter 42 SUP 14′ 18-39 male 00:57:07.90 4 4
Course Race Elite Men Georges Cronsteadt 261 SUP 14′ 18-39 male 00:57:08.63 5 5
Course Race Elite Men Kai Lenny 83 SUP 14′ 18-39 male 00:57:10.04 6 6
Course Race Elite Men Kelly Margetts 315 SUP 14′ 40-49 male 00:58:31.41 7 1
Course Race Elite Men Slater Trout 36 SUP 14′ 18-39 male 00:59:24.62 8 7
Course Race Elite Men Mo Freitas 58 SUP 14′ 18-39 male 00:59:24.92 9 8
Course Race Elite Men Beau O’brian 180 SUP 14′ 18-39 male 00:59:30.27 10 9
Course Race Elite Men Vinnicius Martins 145 SUP 14′ 18-39 male 00:59:32.35 11 10
Course Race Elite Men Kody Kerbox 178 SUP 14′ 18-39 male 00:59:35.13 12 11
Course Race Elite Men Kenny Kaneko 151 SUP 14′ 18-39 male 00:59:36.24 13 12
Course Race Elite Men Paul Jackson 18 SUP 14′ 18-39 male 00:59:37.44 14 13
Course Race Elite Men Martin Letourneur 234 SUP 14′ 18-39 male 00:59:38.46 15 14
Course Race Elite Men Giorgio Gomez 106 SUP 14′ 18-39 male 00:59:39.55 16 15
Course Race Elite Men Niuhiti Buillard 59 SUP 14′ 18-39 male 00:59:43.36 17 16
Course Race Elite Men Cyril Burguiere 198 SUP 14′ 18-39 male 00:59:44.62 18 17
Course Race Elite Men Bernd Roediger 227 SUP 14′ 18-39 male 00:59:45.29 19 18
Course Race Elite Men James Casey 107 SUP 14′ 18-39 male 01:00:23.01 20 19
Course Race Elite Men Hapowa Mai 215 SUP 14′ 18-39 male 01:00:29.17 21 20
Course Race Elite Men Josh Riccio 231 SUP 14′ 18-39 male 01:00:29.83 22 21
Course Race Elite Men Oliver Shilston 126 SUP 14′ 18-39 male 01:00:35.17 23 22
Course Race Elite Men Connor Bonham 127 SUP 14′ 18-39 male 01:00:42.38 24 23
Course Race Elite Men Anthony Vela 250 SUP 14′ 40-49 male 01:01:22.23 25 2
Course Race Elite Men Garrett Fletcher 9 SUP 14′ 18-39 male 01:01:30.84 26 24
Course Race Groms & Super Groms Corey Von Allmen 218 SUP Surfboard 9-11 male
Course Race Groms & Super Groms Dean Burke Admin 244 SUP Surfboard 9-11 male
Course Race Groms & Super Groms Ethan Finnigan 205 SUP 12’6″ 9-11 male
Course Race Groms & Super Groms Molly Kissinger 221 SUP 12’6″ 9-11 female
Course Race Elite Men Jeramie Vaine 206 SUP 14′ 18-39 male 01:01:31.66 27 25
Course Race Elite Men Noa Hopper 57 SUP 14′ 17U male 01:01:31.98 28 1
Course Race Elite Men Riggs Napoleon 286 SUP 14′ 17U male 01:01:32.13 29 2
Course Race Elite Men Tucker Ingalls 6 SUP 14′ 18-39 male 01:01:39.52 30 26
Course Race Elite Men Belar Diaz 263 SUP 14′ 18-39 male 01:02:09.08 31 27
Course Race Elite Men Chance Fielder 163 SUP 14′ 40-49 male 01:02:11.30 32 3
Course Race Elite Men Michael Tavares 219 SUP 14′ 18-39 male 01:02:17.82 33 28
Course Race Elite Men Noa Ginella 156 SUP 14′ 18-39 male 01:02:27.32 34 29
Course Race Elite Men Derek Fromm 138 SUP 14′ 18-39 male 01:02:35.83 35 30
Course Race Elite Men Christopher Norman 35 SUP 14′ 18-39 male 01:02:39.91 36 31
Course Race Elite Men Jarkko Simonen 207 SUP 14′ 18-39 male 01:02:47.26 37 32
Course Race Elite Men Matthew Abbott 155 SUP 14′ 18-39 male 01:03:02.21 38 33
Course Race Elite Men Brian Meyer 14 SUP 14′ 18-39 male 01:03:13.76 39 34
Course Race Elite Men Thomas Maximus 152 SUP 14′ 40-49 male 01:03:23.44 40 4
Course Race Elite Men Byron Kurt 224 SUP 14′ 50+ male 01:03:33.41 41 1
Course Race Elite Men Jason Bennett 16 SUP 14′ 18-39 male 01:03:35.84 42 35
Course Race Elite Men Thomas King 90 SUP 14′ 18-39 male 01:03:43.16 43 36
Course Race Elite Men Jack Bark 139 SUP 14′ 18-39 male 01:04:09.61 44 37
Course Race Elite Men Kaihe Chong 258 SUP 14′ 18-39 male 01:04:51.62 45 38
Course Race Elite Men Jedd Hasay 52 SUP 14′ 18-39 male 01:05:50.50 46 39
Course Race Elite Men Scott Vande Vusse 191 SUP 14′ 18-39 male 01:06:12.23 47 40
Course Race Elite Men Ridge Lenny 186 SUP 14′ 18-39 male 01:06:47.83 48 41
Course Race Elite Men Erik Sieber 229 SUP 14′ 40-49 male 01:12:46.24 49 5
Course Race Elite Women Annabel Anderson 226 SUP 12’6″ 18-39 female 01:03:34.65 1 1
Course Race Elite Women Angela Jackson 17 SUP 12’6″ 18-39 female 01:04:07.36 2 2
Downwind Race Groms (12-14) Annie Reickert 108 SUP 12’6″ 12-14 female
Downwind Race Groms (12-14) Charlie Cindric 123 SUP 12’6″ 12-14 male
Downwind Race Groms (12-14) Delila Quinn 236 SUP 12’6″ 12-14 female
Downwind Race Groms (12-14) Emma Wong 87 SUP 12’6″ 12-14 female
Downwind Race Groms (12-14) Erika Anderson 167 SUP 12’6″ 12-14 female
Downwind Race Groms (12-14) Estani Bori 297 SUP 12’6″ 12-14 male
Downwind Race Groms (12-14) Finn Spencer 99 SUP 12’6″ 12-14 male
Downwind Race Groms (12-14) Fitz James 301 SUP 12’6″ 12-14 male
Downwind Race Groms (12-14) Gavin Mencinsky 129 SUP 12’6″ 12-14 male
Downwind Race Groms (12-14) Graison Poledna 38 SUP 12’6″ 12-14 male
Downwind Race Groms (12-14) Jane Staples 80 SUP 12’6″ 12-14 female
Downwind Race Groms (12-14) Katie Lohr 195 SUP 12’6″ 12-14 female
Downwind Race Groms (12-14) Matix Springer 148 SUP 12’6″ 12-14 male
Downwind Race Groms (12-14) Rhys Staples 79 SUP 12’6″ 12-14 male
Downwind Race Groms (12-14) Sage Heyer 100 SUP 12’6″ 12-14 female
Downwind Race Groms (12-14) Sage Quinn 237 SUP 12’6″ 12-14 female
Downwind Race Groms (12-14) Trent Carter 214 SUP 12’6″ 12-14 male
Downwind Race Groms (12-14) Tyler Bashor 101 SUP 12’6″ 12-14 male
Downwind Race Groms (12-14) Walker Hendricks 149 SUP 12’6″ 12-14 male
Downwind Race Groms (12-14) Zoe Carter 239 SUP 12’6″ 12-14 female
Course Race Elite Women Fiona Wylde 208 SUP 12’6″ 18-39 female 01:04:07.54 3 3
Course Race Elite Women Shannon Bell 298 SUP 12’6″ 18-39 female 01:06:24.29 4 4
Course Race Elite Women Terrene Black 168 SUP 12’6″ 18-39 female 01:06:50.04 5 5
Course Race Elite Women Lexi Alston 146 SUP 12’6″ 17U female 01:06:59.99 6 1
Course Race Elite Women Alyson Fromm 132 SUP 12’6″ 18-39 female 01:07:21.08 7 6
Course Race Elite Women Kimberly Barnes 174 SUP 12’6″ 18-39 female 01:07:26.67 8 7
Course Race Elite Women April Zilg 47 SUP 12’6″ 18-39 female 01:08:43.55 9 8
Course Race Elite Women Marie Buchanan 89 SUP 12’6″ 40-49 female 01:09:13.50 10 1
Course Race Elite Women Mariko Strickland Lum 251 SUP 12’6″ 18-39 female 01:10:32.47 11 9
Course Race Elite Women Hannah Hill 177 SUP 12’6″ 17U female 01:10:37.58 12 2
Course Race Elite Women Jennifer Lee 111 SUP 12’6″ 18-39 female 01:10:42.64 13 10
Course Race Elite Women Sarah Sandstrom 232 SUP 12’6″ 18-39 female 01:10:51.91 14 11
Course Race Elite Women Tarryn King 295 SUP 12’6″ 18-39 female 01:11:24.31 15 12
Course Race Elite Women Morgan Hoesterey 260 SUP 12’6″ 18-39 female 01:14:14.50 16 13
Course Race Elite Women Evan Trosin 225 SUP 12’6″ 40-49 female 01:20:13.44 17 2
Course Race Groms & Super Groms Tyler Bashor 101 SUP 12’6″ 12-14 male 00:20:04.43 1 1
Course Race Groms & Super Groms Trent Carter 214 SUP 12’6″ 12-14 male 00:20:09.23 2 2
Course Race Groms & Super Groms Jeffrey Spencer 98 SUP 12’6″ 12-14 male 00:20:16.56 3 3
Downwind Race Open Junior Boys (14′ SUP) Christian Dewolfe 326 SUP 14′ 15-17 male
Downwind Race Open Junior Girls (12’6 SUP) Daisy Dolan 160 SUP 12’6″ 15-17 female
Downwind Race Open Junior Boys (14′ SUP) Elkin Parker 255 SUP 14′ 15-17 male
Downwind Race Open Junior Boys (14′ SUP) Evan Gerbrecht 95 SUP 14′ 15-17 male
Course Race Open Junior Boys Haakon Kjellesvik 113 SUP 14′ 15-17 male
Downwind Race Open Junior Boys (14′ SUP) Liam Cursley 72 SUP 14′ 15-17 male
Downwind Race Open Junior Boys (14′ SUP) Maxwell Brewer 105 SUP 14′ 15-17 male
Downwind Race Open Junior Girls (12’6 SUP) Mia Wheatley-maltais 31 SUP 12’6″ 15-17 female
Downwind Race Open Junior Boys (14′ SUP) Patrick Cleveland 65 SUP 14′ 15-17 male
Downwind Race Open Junior Boys (14′ SUP) Pelle Bergstrom 184 SUP 14′ 15-17 male
Downwind Race Open Junior Boys (14′ SUP) Ryan Funk 204 SUP 14′ 15-17 male
Course Race Open Junior Boys Trent Carter 214 SUP 12’6″ 15-17 male
Downwind Race Open Junior Boys (14′ SUP) Trevor Bashor 144 SUP 14′ 15-17 male
Course Race Groms & Super Groms Lexi Alston 146 SUP 12’6″ 12-14 female 00:20:35.55 4 1
Course Race Groms & Super Groms Gavin Mencinsky 129 SUP 12’6″ 9-11 male 00:20:48.07 5 1
Course Race Groms & Super Groms Delila Quinn 236 SUP 12’6″ 9-11 female 00:21:34.54 6 1
Course Race Groms & Super Groms Adam Gerbrecht 96 SUP 12’6″ 12-14 male 00:21:37.15 7 4
Double Downwind Race Elite Women Hannah Hill 177 SUP 12’6″ 17U female
Course Race Elite Men Jeffrey Spencer 98 SUP 14′ 17U male
Double Downwind Race Elite Men Jeffrey Spencer 98 SUP 14′ 17U male
Double Downwind Race Elite Women Lexi Alston 146 SUP 12’6″ 17U female
Double Downwind Race Elite Men Noa Hopper 57 SUP 14′ 17U male
Double Downwind Race Elite Men Riggs Napoleon 286 SUP 14′ 17U male
Course Race Elite Women Shae Foudy 75 SUP 12’6″ 17U female
Double Downwind Race Elite Women Shae Foudy 75 SUP 12’6″ 17U female
Course Race Groms & Super Groms Finn Spencer 99 SUP 12’6″ 9-11 male 00:21:39.48 8 2
Course Race Groms & Super Groms William Dewolfe 317 SUP 12’6″ 12-14 male 00:21:47.81 9 5
Course Race Groms & Super Groms Marcus Dunn 67 SUP 12’6″ 12-14 male 00:21:53.90 10 6
Course Race Groms & Super Groms Will Crumpacker 121 SUP 12’6″ 12-14 male 00:21:56.47 11 7
Course Race Groms & Super Groms Annie Reickert 108 SUP 12’6″ 12-14 female 00:21:57.42 12 2
Course Race Groms & Super Groms Charlie Cindric 123 SUP 12’6″ 12-14 male 00:22:00.21 13 8
Course Race Groms & Super Groms Matix Springer 148 SUP 12’6″ 9-11 male 00:22:04.18 14 3
Course Race Groms & Super Groms Zoe Carter 239 SUP 12’6″ 12-14 female 00:22:14.74 15 3
Course Race Groms & Super Groms Rhys Staples 79 SUP 12’6″ 9-11 male 00:22:17.34 16 4
Course Race Groms & Super Groms Jane Staples 80 SUP 12’6″ 12-14 female 00:22:18.21 17 4
Course Race Groms & Super Groms Erika Anderson 167 SUP 12’6″ 12-14 female 00:22:50.17 18 5
Course Race Groms & Super Groms Kyler Garza 153 SUP 12’6″ 12-14 male 00:23:23.10 19 9
Course Race Groms & Super Groms Estani Bori 297 SUP 12’6″ 9-11 male 00:24:01.15 20 5
Course Race Groms & Super Groms Zenin Quinn 241 SUP 12’6″ 9-11 male 00:24:08.35 21 6
Course Race Groms & Super Groms Graison Poledna 38 SUP 12’6″ 9-11 male 00:24:19.86 22 7
Course Race Groms & Super Groms Isabelle Humeny 76 SUP 12’6″ 12-14 female 00:24:27.36 23 6
Course Race Groms & Super Groms Nathaniel Meyer 44 SUP 12’6″ 12-14 male 00:24:37.55 24 10
Course Race Groms & Super Groms Walker Hendricks 149 SUP 12’6″ 12-14 male 00:24:40.07 25 11
Course Race Groms & Super Groms Emma Wong 87 SUP 12’6″ 12-14 female 00:24:40.27 26 7
Course Race Groms & Super Groms Blake Witherite 289 SUP 12’6″ 12-14 male 00:25:18.78 27 12
Course Race Groms & Super Groms Fitz James 301 SUP 12’6″ 12-14 male 00:25:21.13 28 13
Course Race Groms & Super Groms Logan Rueter 275 SUP 12’6″ 12-14 male 00:25:29.89 29 14
Course Race Groms & Super Groms Tori Hopkins 188 SUP 12’6″ 12-14 female 00:25:30.61 30 8
Course Race Groms & Super Groms Wyatt Duce 278 SUP 12’6″ 9-11 male 00:25:31.59 31 8
Course Race Groms & Super Groms Trevor Mencinsky 130 SUP 12’6″ 8U male 00:26:15.21 32 1
Course Race Groms & Super Groms Jack Grim 136 SUP 12’6″ 9-11 male 00:26:58.79 33 9
Course Race Groms & Super Groms Katie Lohr 195 SUP 12’6″ 12-14 female 00:27:18.99 34 9
Course Race Groms & Super Groms Oliver Humenny 77 SUP 12’6″ 9-11 male 00:27:23.64 35 10
Course Race Groms & Super Groms Lauren Sponhauer 197 SUP 12’6″ 9-11 female 00:27:27.39 36 2
Course Race Groms & Super Groms Ocean Bell Parsons 302 SUP 12’6″ 9-11 male 00:27:42.05 37 11
Course Race Groms & Super Groms Sage Heyer 100 SUP 12’6″ 12-14 female 00:27:47.10 38 10
Course Race Groms & Super Groms Kenzo Schiffer 304 SUP 12’6″ 9-11 male 00:27:47.48 39 12
Course Race Groms & Super Groms Sarah Davies 142 SUP 12’6″ 9-11 female 00:28:44.12 40 3
Course Race Groms & Super Groms Keala Bouwens 311 SUP 12’6″ 12-14 female 00:28:46.77 41 11
Course Race Groms & Super Groms Rochelle Rueter 274 SUP 12’6″ 9-11 female 00:28:51.73 42 4
Course Race Groms & Super Groms Rose Hopkins 189 SUP 12’6″ 9-11 female 00:29:10.33 43 5
Course Race Groms & Super Groms Mary Kissinger 283 SUP 12’6″ 9-11 female 00:29:17.34 44 6
Course Race Groms & Super Groms Luciana Aquino 284 SUP 12’6″ 9-11 female 00:30:02.40 45 7
Course Race Groms & Super Groms Kaito Schiffer 307 SUP 12’6″ 9-11 male 00:31:41.04 46 13
Course Race Groms & Super Groms Bodie Von Allmen 223 SUP 12’6″ 9-11 male 00:31:42.62 47 14
Course Race Groms & Super Groms Maddox Dawley 305 SUP 12’6″ 9-11 male 00:34:07.83 48 15
Course Race Groms & Super Groms Linae Aquino 285 SUP 12’6″ 8U female 00:34:33.17 49 1
Course Race Groms & Super Groms Aidan Cleveland 272 SUP 12’6″ 9-11 male 00:34:36.09 50 16
Course Race Groms & Super Groms Logan Burke 287 SUP Surfboard 9-11 male 00:36:07.16 51 1
Course Race Groms & Super Groms Colby Sommerset 254 SUP 12’6″ 9-11 male 00:36:53.56 52 17
Course Race Groms & Super Groms Ava Poledna 292 SUP Surfboard 8U female 00:36:54.81 53 1
Course Race Groms & Super Groms Thorsen Welch 281 SUP Surfboard 9-11 male 00:42:54.81 54 2
Course Race Open Junior Boys Ryan Funk 204 SUP 12’6″ 15-17 male 00:50:46.42 1 1
Course Race Open Junior Boys Tyler Bashor 101 SUP 12’6″ 15-17 male 00:53:38.28 2 2
Course Race Open Junior Boys Trevor Bashor 144 SUP 12’6″ 15-17 male 00:53:41.16 3 3
Course Race Open Junior Boys Evan Gerbrecht 95 SUP 14′ 15-17 male 00:53:42.73 4 1
Course Race Open Junior Boys Patrick Cleveland 65 SUP 12’6″ 15-17 male 00:55:38.87 5 4
Course Race Open Junior Boys Pelle Bergstrom 184 SUP 14′ 15-17 male 00:55:55.64 6 2
Course Race Open Junior Boys Elkin Parker 255 SUP 12’6″ 15-17 male 00:55:58.12 7 5
Course Race Open Junior Boys Kaden Sponhauer 199 SUP 12’6″ 15-17 male 00:56:11.52 8 6
Course Race Open Junior Boys Liam Cursley 72 SUP 12’6″ 15-17 male 00:56:20.52 9 7
Course Race Open Junior Boys Mateo Maciel 303 SUP 14′ 15-17 male 01:03:07.49 10 3
Course Race Open Junior Boys Chad Richards 276 SUP 12’6″ 15-17 male 01:07:38.29 11 8
Course Race Open Junior Boys Jared Cox 306 SUP 12’6″ 15-17 male 01:11:51.50 12 9
Course Race Open Junior Boys Nico Guadagnuolo 120 SUP 12’6″ 15-17 male 01:13:12.38 13 10
Course Race Open Junior Girls Daisy Dolan 160 SUP 12’6″ 15-17 female 01:00:53.66 1 1
Course Race Open Junior Girls Erin Sutherland 280 SUP 12’6″ 15-17 female 01:02:49.77 2 2
Course Race Open Junior Girls Valerie Fischer 137 SUP 12’6″ 15-17 female 01:05:20.84 3 3
Course Race Open Junior Girls Rachel Luther 116 SUP 12’6″ 15-17 female 01:06:08.71 4 4
Course Race Open Junior Girls Mia Wheatley-maltais 31 SUP 12’6″ 15-17 female 01:07:31.65 5 5
Course Race Open Men Jack Wygal 122 SUP 14′ 40-49 male 00:50:40.15 1 1
Course Race Open Men Seth Springer 147 SUP 14′ 18-39 male 00:50:54.49 2 1
Course Race Open Men Macrae Wylde 97 SUP 14′ 50+ male 00:50:57.38 3 1
Course Race Open Men Dan Gavere 319 SUP 14′ 18-39 male 00:51:02.32 4 2
Course Race Open Men Bojan Bernard 256 SUP 14′ 50+ male 00:51:14.42 5 2
Course Race Open Men Kelvin Humenny 39 SUP 14′ 40-49 male 00:51:36.00 6 2
Course Race Open Men Phil Coffman 135 SUP 14′ 40-49 male 00:51:43.02 7 3
Course Race Open Men Kristian Mulholland 253 SUP 14′ 40-49 male 00:52:11.23 8 4
Course Race Open Men Garry Parsons 300 SUP 14′ 50+ male 00:52:17.70 9 3
Course Race Open Men Jon Davies 20 SUP 14′ 40-49 male 00:52:49.18 10 5
Course Race Open Men Rand Carter 238 SUP 14′ 50+ male 00:53:18.96 11 4
Course Race Open Men Christopher Parker 320 SUP 14′ 18-39 male 00:53:59.50 12 3
Course Race Open Men Alain Teurquetil 264 SUP 14′ 50+ male 00:54:04.19 13 5
Course Race Open Men Pablo Bori 216 SUP 14′ 18-39 male 00:54:04.78 14 4
Course Race Open Men Layne Stambaugh 200 SUP 14′ 18-39 male 00:54:24.43 15 5
Course Race Open Men Jason Wegrzyniak 109 SUP 14′ 18-39 male 00:54:25.99 16 6
Double Downwind Race Elite Men Adam Cole 202 SUP 14′ 18-39 male
Downwind Race Open Adam Klink 245 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Women Alyson Fromm 132 SUP 12’6″ 18-39 female
Double Downwind Race Elite Women Andrea Moller 262 SUP 12’6″ 18-39 female
Double Downwind Race Elite Men Andres Pombo 175 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Women Angela Jackson 17 SUP 12’6″ 18-39 female
Double Downwind Race Elite Women Annabel Anderson 226 SUP 12’6″ 18-39 female
Double Downwind Race Elite Women April Zilg 47 SUP 12’6″ 18-39 female
Downwind Race Open Ashlee Redfern 78 SUP 12’6″ 18-39 female
Downwind Race Open Aubrey Curtis 51 SUP 14′ 18-39 male
Downwind Race Open Avery Bridge 270 SUP 12’6″ 18-39 female
Double Downwind Race Elite Men Beau O’brian 180 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Men Belar Diaz 263 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Men Bernd Roediger 227 SUP 14′ 18-39 male
Downwind Race Open Bill Fowler 161 SUP 14′ 18-39 male
Downwind Race Open Brett Simpson 26 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Men Brian Meyer 14 SUP 14′ 18-39 male
Downwind Race Open Burch Ault 158 SUP 14′ 18-39 male
Downwind Race Open Carmen Merkel 34 SUP 12’6″ 18-39 female
Double Downwind Race Elite Men Chip Jameson 118 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Men Christopher Norman 35 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Men Connor Baxter 42 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Men Connor Bonham 127 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Men Corey Curtis 110 SUP 14′ 18-39 male
Course Race Elite Men Corey Taylor 45 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Men Corey Taylor 45 SUP 14′ 18-39 male
Downwind Race Open Dan Chamberlain 172 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Men Danny Ching 259 SUP 14′ 18-39 male
Course Race Elite Men Dave Boehne 252 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Men Dave Boehne 252 SUP 14′ 18-39 male
Downwind Race Open David Holt 27 SUP 14′ 18-39 male
Downwind Race Open David Wiviott 46 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Men Derek Fromm 138 SUP 14′ 18-39 male
Downwind Race Open Erin Gates 92 SUP 12’6″ 18-39 female
Double Downwind Race Elite Women Fiona Wylde 208 SUP 12’6″ 18-39 female
Downwind Race Open Forrest Wells 73 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Men Garrett Fletcher 9 SUP 14′ 18-39 male
Downwind Race Open Genna Flinkman 74 SUP 12’6″ 18-39 female
Double Downwind Race Elite Men Georges Cronsteadt 261 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Men Giorgio Gomez 106 SUP 14′ 18-39 male
Downwind Race Open Hailey Driver 50 SUP 12’6″ 18-39 female
Double Downwind Race Elite Men Hapowa Mai 215 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Men Isaac Levinson 150 SUP 14′ 18-39 male
Course Race Elite Men Jacy Shimahara 169 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Men Jacy Shimahara 169 SUP 14′ 18-39 male
Course Race Elite Men Jake Jensen 235 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Men Jake Jensen 235 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Men James Casey 107 SUP 14′ 18-39 male
Course Race Elite Men James Donovan 41 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Men James Donovan 41 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Men Jason Bennett 16 SUP 14′ 18-39 male
Downwind Race Open Jason Wegrzyniak 109 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Men Jedd Hasay 52 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Women Jennifer Lee 111 SUP 12’6″ 18-39 female
Double Downwind Race Elite Men Jeramie Vaine 206 SUP 14′ 18-39 male
Downwind Race Open Jessica Cichra 220 SUP 12’6″ 18-39 female
Course Race Open Women Jessica Cichra 220 SUP 12’6″ 18-39 female
Downwind Race Open Joel – Jhacoli Yang 25 SUP 14′ 18-39 male
Course Race Elite Women Jonni Pekus 40 SUP 12’6″ 18-39 female
Double Downwind Race Elite Women Jonni Pekus 40 SUP 12’6″ 18-39 female
Double Downwind Race Elite Men Josh Riccio 231 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Men Kai Lenny 83 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Men Kaihe Chong 258 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Men Kenny Kaneko 151 SUP 14′ 18-39 male
Downwind Race Open Kenzie Carlstrom 171 SUP 12’6″ 18-39 female
Double Downwind Race Elite Women Kimberly Barnes 174 SUP 12’6″ 18-39 female
Double Downwind Race Elite Men Kody Kerbox 178 SUP 14′ 18-39 male
Downwind Race Open Layne Stambaugh 200 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Men Livio Menelau 268 SUP 14′ 18-39 male
Downwind Race Open Luke Burritt 53 SUP 14′ 18-39 male
Downwind Race Open Luke Hansen 162 SUP 14′ 18-39 male
Course Race Elite Women Manca Notar 22 SUP 12’6″ 18-39 female
Double Downwind Race Elite Women Manca Notar 22 SUP 12’6″ 18-39 female
Downwind Race Open Marco Scheuer 173 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Men Martin Letourneur 234 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Men Matthew Abbott 155 SUP 14′ 18-39 male
Downwind Race Open Megan Grimes 33 SUP 14′ 18-39 female
Double Downwind Race Elite Men Mo Freitas 58 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Women Morgan Hoesterey 260 SUP 12’6″ 18-39 female
Downwind Race Open Nichole Klink 213 SUP 12’6″ 18-39 female
Double Downwind Race Elite Men Niuhiti Buillard 59 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Men Noa Ginella 156 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Men Oliver Shilston 126 SUP 14′ 18-39 male
Downwind Race Open Pablo Bori 216 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Men Paul Jackson 18 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Men Ridge Lenny 186 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Men Rob Dies 119 SUP 14′ 18-39 male
Downwind Race Open Sarah Callaham 267 SUP 12’6″ 18-39 female
Double Downwind Race Elite Men Scott Vande Vusse 191 SUP 14′ 18-39 male
Downwind Race Open Sean Couvreux 196 SUP 14′ 18-39 male
Downwind Race Open Seth Springer 147 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Women Shannon Bell 298 SUP 12’6″ 18-39 female
Double Downwind Race Elite Men Simon Noling 37 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Men Slater Trout 36 SUP 14′ 18-39 male
Course Race Open Women Sofia Dewolfe 324 SUP 12’6″ 18-39 female
Course Race Elite Men Spencer Lazzar 211 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Men Spencer Lazzar 211 SUP 14′ 18-39 male
Downwind Race Open Susan Inkpen 316 SUP 12’6″ 18-39 female
Double Downwind Race Elite Women Tarryn King 295 SUP 12’6″ 18-39 female
Double Downwind Race Elite Women Terrene Black 168 SUP 12’6″ 18-39 female
Double Downwind Race Elite Men Thomas King 90 SUP 14′ 18-39 male
Downwind Race Open Tim Duenas 273 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Men Titouan Puyo 265 SUP 14′ 18-39 male
Downwind Race Open Tj Gulizia 170 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Men Travis Grant 269 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Men Tucker Ingalls 6 SUP 14′ 18-39 male
Double Downwind Race Elite Men Vinnicius Martins 145 SUP 14′ 18-39 male
Course Race Open Men Tj Gulizia 170 SUP 14′ 18-39 male 00:54:38.59 17 7
Course Race Open Men David Meyler 299 SUP 14′ 40-49 male 00:55:04.56 18 6
Course Race Open Men Jeff Fink 128 SUP 14′ 40-49 male 00:55:15.36 19 7
Course Race Open Men Justin Van Dyck 201 SUP 12’6″ 40-49 male 00:55:15.63 20 1
Course Race Open Men Tim Quarles 312 SUP 14′ 50+ male 00:55:19.76 21 6
Course Race Open Men Dean Burke 66 SUP 14′ 40-49 male 00:55:24.64 22 8
Course Race Open Men Gregg Leion 55 SUP 14′ 50+ male 00:55:28.76 23 7
Course Race Open Men Doug Hopkins 187 SUP 14′ 50+ male 00:55:33.11 24 8
Course Race Open Men Eric Nordstrom 21 SUP 14′ 40-49 male 00:55:35.17 25 9
Course Race Open Men Rob Dies 119 SUP 14′ 18-39 male 00:55:36.85 26 8
Course Race Open Men Marco Scheuer 173 SUP 14′ 18-39 male 00:55:39.35 27 9
Course Race Open Men Bob Rueter 165 SUP 14′ 50+ male 00:55:44.35 28 9
Course Race Open Men Corey Curtis 110 SUP 14′ 18-39 male 00:55:52.52 29 10
Course Race Open Men Dwayne Lotnick 288 SUP 14′ 50+ male 00:56:05.90 30 10
Course Race Open Men John Walsh 271 SUP 12’6″ 40-49 male 00:56:08.60 31 2
Course Race Open Men Russel Peart 15 SUP 14′ 40-49 male 00:56:20.45 32 10
Course Race Open Men Tre Hendricks 43 SUP 14′ 40-49 male 00:56:28.22 33 11
Course Race Open Men John Troppmann 5 SUP 14′ 50+ male 00:56:28.43 34 11
Course Race Open Men Brook Staples 81 SUP 14′ 40-49 male 00:56:54.30 35 12
Course Race Open Men Brad Wilkins 32 SUP 14′ 40-49 male 00:57:13:23 36 13
Course Race Open Men Jerry Ohlson 296 SUP 14′ 50+ male 00:57:17:34 37 12
Course Race Open Men Glen Haupt 282 SUP 14′ 40-49 male 00:57:18.10 38 14
Course Race Open Men Luke Burritt 53 SUP 14′ 18-39 male 00:57:19.28 39 11
Course Race Open Men Brett Simpson 26 SUP 14′ 18-39 male 00:57:23.11 40 12
Course Race Open Men Gerry Lopez 310 SUP 14′ 50+ male 00:57:23.17 41 13
Course Race Open Men Rupert Wong 86 SUP 12’6″ 50+ male 00:59:07.73 42 1
Course Race Open Men Dennis Oliphant 308 SUP 14′ 50+ male 00:59:07.80 43 14
Course Race Open Men Bill Fowler 161 SUP 14′ 18-39 male 00:59:47.70 44 13
Course Race Open Men Ryan Morford 291 SUP 12’6″ 40-49 male 00:59:55.10 45 3
Course Race Open Men Randall Barna 71 SUP 14′ 50+ male 01:00:01.48 46 15
Course Race Open Men Mike Edwards 290 SUP 14′ 40-49 male 01:00:07.45 47 15
Course Race Open Men Oscar Maciel 131 SUP 14′ 40-49 male 01:00:12.14 48 16
Course Race Open Men Michael Witherite 293 SUP 14′ 40-49 male 01:00:39.74 49 17
Course Race Open Men Bill Randoll 294 SUP 12’6″ 50+ male 01:01:41.34 50 2
Course Race Open Men David Pedersen 212 SUP 14′ 40-49 male 01:02:06.81 51 18
Course Race Open Men Mike Dawley 322 SUP 14′ 40-49 male 01:02:11.61 52 19
Course Race Open Men Corey Von Allmen 218 SUP 14′ 40-49 male 01:02:37.94 53 20
Course Race Open Men Scott Thomas 11 SUP 14′ 40-49 male 01:03:48.43 54 21
Course Race Open Men Kelly Reed 210 SUP 14′ 40-49 male 01:04:50.00 55 22
Course Race Open Men Gustavo Santillan 192 SUP 12’6″ 40-49 male 01:04:56.90 56 4
Course Race Open Men Stephen Pugh 29 SUP 12’6″ 50+ male 01:05:01.74 57 3
Course Race Open Men Dan Chamberlain 172 SUP 14′ 18-39 male 01:05:36.40 58 14
Course Race Open Men Chip Jameson 118 SUP 14′ 18-39 male 01:06:34.34 59 15
Downwind Race Open Alex Levorin 48 SUP 14′ 40-49 male
Course Race Open Men Alex Levorin 48 SUP 14′ 40-49 male
Downwind Race Open Alex Pricope 12 SUP Surfboard 40-49 male
Downwind Race Open Amy Staples 82 SUP 12’6″ 40-49 female
Double Downwind Race Elite Men Anthony Vela 250 SUP 14′ 40-49 male
Downwind Race Open Ashley Orr 13 SUP Surfboard 40-49 female
Downwind Race Open Benjamin Russell 182 SUP 12’6″ 40-49 male
Downwind Race Open Brad Wilkins 32 SUP 14′ 40-49 male
Downwind Race Open Brook Staples 81 SUP 14′ 40-49 male
Downwind Race Open Carl Brunst 193 SUP 12’6″ 40-49 male
Double Downwind Race Elite Men Chance Fielder 163 SUP 14′ 40-49 male
Downwind Race Open Christy Runde 222 SUP 12’6″ 40-49 female
Double Downwind Race Elite Men Chuck Patterson 68 SUP 14′ 40-49 male
Downwind Race Open Corey Lotnick 313 SUP 14′ 40-49 male
Course Race Open Men Darian Hildreth 179 SUP 14′ 40-49 male
Downwind Race Open David Pedersen 212 SUP 14′ 40-49 male
Downwind Race Open Dean Brewer 103 SUP 14′ 40-49 male
Double Downwind Race Elite Men Dean Burke 66 SUP 14′ 40-49 male
Course Race Open Men Doug Broadbent 323 SUP 14′ 40-49 male
Downwind Race Open Eric Diggins 115 SUP 12’6″ 40-49 male
Downwind Race Open Eric Nordstrom 21 SUP 14′ 40-49 male
Double Downwind Race Elite Women Evan Trosin 225 SUP 12’6″ 40-49 female
Downwind Race Open Giselle Delgado 247 SUP 12’6″ 40-49 female
Downwind Race Open Harry Saini 63 SUP 14′ 40-49 male
Downwind Race Open Jack Wygal 122 SUP 14′ 40-49 male
Downwind Race Open Jeff Fink 128 SUP 14′ 40-49 male
Course Race Elite Women Jen Kjellesvik 91 SUP 12’6″ 40-49 female
Double Downwind Race Elite Men Jim Stevens 117 SUP 14′ 40-49 male
Downwind Race Open Joe Nicolich 134 SUP 14′ 40-49 male
Downwind Race Open John Walsh 271 SUP 14′ 40-49 male
Downwind Race Open Jon Davies 20 SUP 14′ 40-49 male
Downwind Race Open Justin Van Dyck 201 SUP 12’6″ 40-49 male
Double Downwind Race Elite Men Kelly Margetts 315 SUP 14′ 40-49 male
Double Downwind Race Elite Men Kelvin Humenny 39 SUP 14′ 40-49 male
Downwind Race Open Kim Rueter 164 SUP 14′ 40-49 female
Downwind Race Open Kip Roseman 64 SUP 14′ 40-49 male
Downwind Race Open Kristian Mulholland 253 SUP 14′ 40-49 male
Downwind Race Open Larry Phillips 60 SUP 14′ 40-49 male
Double Downwind Race Elite Women Marie Buchanan 89 SUP 12’6″ 40-49 female
Downwind Race Open Miguel Martinez 240 SUP 14′ 40-49 male
Downwind Race Open Mike Edwards 290 SUP 14′ 40-49 male
Downwind Race Open Misako Yamamoto 217 SUP 12’6″ 40-49 female
Downwind Race Open Oscar Maciel 131 SUP 14′ 40-49 male
Downwind Race Open Patrick Aio 30 SUP 14′ 40-49 male
Downwind Race Open Phil Coffman 135 SUP 14′ 40-49 male
Downwind Race Open Robert Lodzinski 166 SUP 14′ 40-49 male
Downwind Race Open Russel Peart 15 SUP 14′ 40-49 male
Downwind Race Open Scott Thomas 11 SUP 14′ 40-49 male
Downwind Race Open Sonny Schierl 159 SUP 14′ 40-49 male
Downwind Race Open Tanya Pluth 93 SUP 12’6″ 40-49 female
Double Downwind Race Elite Men Thomas Maximus 152 SUP 14′ 40-49 male
Double Downwind Race Elite Men Tre Hendricks 43 SUP 14′ 40-49 male
Downwind Race Open Troy Nebeker 54 SUP 14′ 40-49 male
Course Race Open Men Troy Trimmer 94 SUP 14′ 40-49 male
Downwind Race Open Victoria Hopkins 190 SUP 12’6″ 40-49 female
Course Race Open Men Bill Babcock 125 SUP Surfboard 50+ male 01:07:41.53 60 1
Course Race Open Men Carl Brunst 193 SUP 12’6″ 40-49 male 01:09:09.24 61 5
Course Race Open Men Danny Auchard 309 SUP Surfboard 40-49 male 01:10:27.29 62 1
Course Race Open Men Matt Willett 249 SUP 14′ 40-49 male 01:11:36.81 63 23
Course Race Open Men Trevor Mckenna 102 SUP Surfboard 18-39 male 01:11:50.89 64 1
Course Race Open Men Kevin Smith 19 SUP 14′ 40-49 male 01:13:17.17 65 24
Course Race Open Men Tim Mckenna 62 SUP Surfboard 40-49 male 01:13:22.00 66 2
Course Race Open Women Kenzie Carlstrom 171 SUP 12’6″ 18-39 female 00:57:00.18 1 1
Course Race Open Women Nichole Klink 213 SUP 12’6″ 18-39 female 00:57:08.52 2 2
Course Race Open Women Kim Rueter 164 SUP 12’6″ 40-49 female 00:57:15.40 3 1
Course Race Open Women Avery Bridge 270 SUP 12’6″ 18-39 female 00:58:57.48 4 3
Course Race Open Women Genna Flinkman 74 SUP 12’6″ 18-39 female 01:00:48.16 5 4
Course Race Open Women Misako Yamamoto 217 SUP 12’6″ 40-49 female 01:00:58.34 6 2
Course Race Open Women Amy Staples 82 SUP 12’6″ 40-49 female 01:01:22.26 7 3
Course Race Open Women Sarah Callaham 267 SUP 12’6″ 18-39 female 01:01:23.64 8 5
Course Race Open Women Sage Quinn 237 SUP 12’6″ 18-39 female 01:03:26.15 9 6
Course Race Open Women Carmen Merkel 34 SUP 12’6″ 18-39 female 01:03:31.70 10 7
Course Race Open Women Natalia Fon 257 SUP 12’6″ 50+ female 01:03:51.46 11 1
Course Race Open Women Michele Black 233 SUP 12’6″ 40-49 female 01:03:56.21 12 4
Course Race Open Women Mary Howatson 203 SUP 12’6″ 50+ female 01:05:12.44 13 2
Course Race Open Women Jennifer Pirrera 321 SUP 12’6″ 18-39 female 01:05:28.28 14 8
Course Race Open Women Rose Appel 314 SUP 12’6″ 18-39 female 01:06:23.59 15 9
Course Race Open Women Laura Muhonen 140 SUP 12’6″ 18-39 female 01:07:35.16 16 10
Course Race Open Women Sallyanne Ellis 209 SUP 12’6″ 50+ female 01:07:56.45 17 3
Course Race Open Women Debora Owen 318 SUP 12’6″ 18-39 female 01:08:57.10 18 11
Downwind Race Open Alain Teurquetil 264 SUP 14′ 50+ male
Downwind Race Open Andrew Kirschbaum 154 SUP 12’6″ 50+ male
Downwind Race Open Art Wible 230 SUP 14′ 50+ male
Downwind Race Open Bernard Boglioli 28 SUP 14′ 50+ male
Downwind Race Open Bill Babcock 125 SUP Surfboard 50+ male
Downwind Race Open Bob Rueter 165 SUP 14′ 50+ male
Downwind Race Open Bojan Bernard 256 SUP 14′ 50+ male
Downwind Race Open Bruce Barry 124 SUP 12’6″ 50+ male
Downwind Race Open Darrell Kirk 194 SUP 14′ 50+ male
Downwind Race Open Dave Albrecht 10 SUP 12’6″ 50+ male
Downwind Race Open Derek Turner 183 SUP 14′ 50+ male
Downwind Race Open Doug Hopkins 187 SUP 14′ 50+ male
Downwind Race Open Edward Shasek 8 SUP 14′ 50+ male
Downwind Race Open Eva Dewolfe 141 SUP 12’6″ 50+ female
Downwind Race Open Gavin Kerr Hunter 157 SUP 14′ 50+ male
Downwind Race Open Geoff Waterhouse 246 SUP 14′ 50+ male
Downwind Race Open Greg Mcmillan 176 SUP 14′ 50+ male
Double Downwind Race Elite Men Gregg Leion 55 SUP 14′ 50+ male
Downwind Race Open Jim Dewolfe 325 SUP 12’6″ 50+ male
Downwind Race Open Joe Quinn 242 SUP 14′ 50+ male
Downwind Race Open John Troppmann 5 SUP 14′ 50+ male
Downwind Race Open Judy Shasek 7 SUP 12’6″ 50+ female
Downwind Race Open Kathy Brewer 104 SUP 12’6″ 50+ female
Downwind Race Open Kelly Bockius 61 SUP 14′ 50+ male
Downwind Race Open Leanne Mebus 84 SUP 12’6″ 50+ female
Downwind Race Open Macrae Wylde 97 SUP 14′ 50+ male
Downwind Race Open Mary Howatson 203 SUP 14′ 50+ female
Downwind Race Open Natalia Fon 257 SUP 12’6″ 50+ female
Downwind Race Open Pat Ogawa 143 SUP 14′ 50+ male
Downwind Race Open Rand Carter 238 SUP 14′ 50+ male
Downwind Race Open Randall Barna 71 SUP 14′ 50+ male
Downwind Race Open Rick Weaver 24 SUP 14′ 50+ male
Downwind Race Open Ross Creasy 56 SUP 14′ 50+ male
Downwind Race Open Rupert Wong 86 SUP 12’6″ 50+ male
Double Downwind Race Elite Men Stephen Pugh 29 SUP 14′ 50+ male
Downwind Race Open Steven Baldwin 133 SUP 14′ 50+ male
Downwind Race Open Terry Kent 228 SUP 14′ 50+ male
Downwind Race Open Todd Clay 248 SUP 14′ 50+ male
Downwind Race Open Tom Burke 243 SUP 14′ 50+ male
Downwind Race Open Tom Vance 277 SUP 14′ 50+ male
Downwind Race Open Tyler Mebus 85 SUP 14′ 50+ male
Downwind Race Open Zeta Thomas Marichalar 23 SUP 14′ 50+ male
Course Race Open Women Lorie Everett 88 SUP 14′ 50+ female 01:10:43.24 19 1
Course Race Open Women Evelyn Parker 112 SUP 12’6″ 40-49 female 01:10:51.51 20 5
Course Race Open Women Julia Aranda 181 SUP 12’6″ 50+ female 01:17:58.76 21 4
Course Race Groms & Super Groms Jasmine Kjellesvik 114 SUP 12’6″ 8U female
Downwind Race Surf Ski,Prone,OC1,
Unlimited SUP
Ariel Farrar-Wellman 3 SUP 14′ Open female 00:00:03.94 1 1
Downwind Race Surf Ski,Prone,OC1,
Unlimited SUP
Peter Petrovics 4 SUP 14′ Open male 00:00:05.04 2 1
Downwind Race Surf Ski,Prone,OC1,
Unlimited SUP
Tim Hornsby 2 SUP 12’6″ Open male 00:00:05.39 3 1
Relay Race Chance Fielder, Shae Foudy, Thomas Maximus 152 Team of 3 Open mixed
Downwind Race Surf Ski,Prone,OC1, Unlimited SUP Darian Hildreth 179 SUP Unlimited Open male
Downwind Race Surf Ski,Prone,OC1, Unlimited SUP Irish Munce 279 OC-1 Open male
Downwind Race Surf Ski,Prone,OC1, Unlimited SUP Jack Bark 139 Prone (All) Open male
Downwind Race Surf Ski,Prone,OC1, Unlimited SUP Lars Bergstrom 185 Prone (All) Open male
Downwind Race Surf Ski,Prone,OC1, Unlimited SUP Lucas Dewolfe 327 Prone (All) Open male
Downwind Race Surf Ski,Prone,OC1, Unlimited SUP Phillip Voci 49 OC-1 Open male
Downwind Race Surf Ski,Prone,OC1, Unlimited SUP Rob Casey 70 SUP Unlimited Open male
Downwind Race Surf Ski,Prone,OC1, Unlimited SUP Scott Trudon 266 SUP Unlimited Open male
Relay Race Scott Trudon, Andrea Moller, Kenny Kaneko 266 Team of 3 Open mixed
Downwind Race Surf Ski,Prone,OC1, Unlimited SUP Sean Ginella 69 Prone (All) Open male